Lokacija : Marakana
Omiljeni klub : Zvezda, Olypmpiakos
Datum upisa : 13.11.2008

PočaljiNaslov: Konferencija posle OFK-e!   Ned Mar 15, 2009 11:22 am

Na konferenciji za medije, nakon završenog meča 20. kola Jelen Superlige u kojem je Crvena zvezda remizirala 2:2 sa OFK Beogradom, govorili su treneri oba kluba.

Čedomir Janevski, zadovoljan je igrom svojih igrača, koji su sa igračem manje uspeli da sustignu rezultat, ali ne i da ga preokrenu.

“Očekivali smo težak meč i zato smo tražili da se ne pravi euforija posle dve dobro odigrane utakmice. Znali smo da OFK Beograd ima mlad i dobar tim. Moji igrači su to znali i dobro započeli meč. Dali smo taj brzi pogodak, koji je poništen iz ne znam kog razloga još uvek.
Posle toga smo primili pogodak koji nismo trebali da primimo, iz jedne sumnjive situacije iz prekida. Dosuđeno je igranje rukom iz neposredne blizine, iako se videlo da je Ninkov branio glavu.
Imali smo četiri izgledne situacije posle 1:0, Kleo dva puta, kao i preko Tričkovskog i Isaha. Ipak, OFK Beograd je iz tri šuta postigao dva gola i to se mora reći da je umetnost.

U drugom poluvremenu smo krenuli na sve ili ništa. Imali smo dosta vremena igrača manje, jer je Džeferson dobio drugi žuti karton, zbog toga što je potrčao da što pre izvede aut zbog vremena koje je prolazilo i koje su protivnički igrači trošili tako što im se u nekoliko navrata ukazivala pomoć. I posle tog trenutka, koji mi nije najjasniji, moji igrači su nastavili da igraju ofanzivno i da postignu pogodak. Uspeli smo u tome i pored toga što smo igrali sa igračem manje i što smo imali dva peha i prinudne izmene, zbog povreda Šišića i Tričkovskog.
Iako Zvezda uvek ide na 3 boda, realno moramo da budemo zadovoljni načinom na koji smo došli do jednog, u samom finišu. Čestitam igračima na upornosti i želji da preokrenu rezultat i tome što su uspeli da posle 2:0 stignu do 2:2.” – zaključio je Janevski.

Mihajlo Ivanović, rekao je da se nadao bodu, ali da na kraju nije zadovoljan sa istim obzirom da su njegovi igrači imali rezultatsku prednost.

“Da nam je neko pre utakmice ponudio bod protiv zahuhtale Zvezde, ja bih to oberučke prihvatio. Vodili smo 2:0 i imali igrača više, ali smo igrali 2:2. Ne mogu da budem zadovoljan rezultatom, jer smo pored rezultatske prednosti imali i prednost domaćeg terena i igrača više. Događa se ponovo, ovog puta protiv nas da u poslednjim minutima pada odluka. Nisam očekivao da će Zvezda izjednačiti, a razlog za to je strah od dobrog rezultata koji se javio kod naših igrača tokom igre.

U poluvremenu smo se dogovorili da se ne okrenemo samo branjenju našeg gola, ali izgleda da su se naša “deca” uplašila velike Crvene zvezde. To je rezultiralo nerešenim rezultatom, kojim ponavljam ne mogu da budem zadovoljan obzirom kako se igra odvijala. Igrali smo borbeno protiv kvalitetnijeg protivnika kojeg smo pokušali da nadmudrimo, u čemu smo možda uspevali u prvom, ali ne i u drugom poluvremenu. Možda smo trebali da odigramo lukavije i više da držimo loptu u nogama, ali je Zvezda imala ofanzivu i dosta napada dugim loptama.” – rekao je Miki Ivanović.

Utakmica na Staroj Karaburmi produžena je za 6 minuta, iako je izmereno da je golman domaćih Matek na travi prilikom pružanja medicinske pomoći proveo ukupno nešto više od 5 minuta i da se još jednom u sličnoj situaciji našao i Jevtić, koji je na travi proveo još 2-3 minuta. Isto tako izvršeno maksimalnih šest izmena uz tri gola i prekid prilikom blago rečeno strogo dodeljenog crvenog kartona. Na kraju, ni dodatnih 6 minuta nije odigrano u potpunosti.