Lokacija : Marakana
Omiljeni klub : Zvezda, Olypmpiakos
Datum upisa : 13.11.2008

PočaljiNaslov: Poraz od Pamese   Sre Jan 28, 2009 3:53 pm

Crvena zvezda izgubila je drugi meč u Pioniru. Ovog puta bolja je bila ekipa španske Pamese rezultatom 73:85, po četvrtinama 21:16, 23:18, 18:24, 11:27. Ni fantastična podrška sa tribina, koje su bile ispunjene do poslednjeg mesta, ni više od 7000 navijača nisu bili dovoljni da pomognu mladom timu Zvezde da nadomestinedostatak iskustva igranja protiv objektivno jače i iskusnije ekipe kakva je Pamesa.

Na gotovo preslikan način, kao u meču sa Cibonom, izabranici Svetislava Pešića ispustili su vođstvo koje su imali 32 minuta meča, a koje je u pojedinim trenucima iznosilo i 16 poena prednosti.

Krenula je Zvezda silovito i već posle nekoliko minuta na semaforu je stajalo 10:0. Gosti hvataju priključak ali nijedanput nisu uspeli da spuste prednost crvenobelih na manje od 4 poena prednosti. Na poluvreme se otišlo prednošću našeg tima od 10 poena , 44:34.

Zvezda je prednost od +10 održavala i tokom treće četvrtine da bi gosti da dve trojke u poslednja dva napada prišli na samo 4 poena zaostatka 62:58.

Početak poslednje deonice pripada gostima koji posle par minuta preuzimaju vođstvo prvi put od početka meča i sigurnom i iskusnom igrom uspevaju to vođtsvo da povećaju i zadrže do samog kraja utakmice.

U timu Zvezde najbolji su bili Owens sa 25 poena i Štimac sa 14 poena i 8 skokova. Kod Pamese bolji od ostalih bio je Avdalović sa 17 poena.

Na konferenciji za novinare Svetislav Pešić je rekao da je njegovom timu nedostajalo iskustvo da ovaj meč privede kraju u svoju korist i da to iskustvo ne može da se stekne za dva, tri meseca nego su potrebne godine rada.
"Srce je htelo ali ne i duša. Pamesa je ozbiljna ekipa, na mestu plejmejkera se rotira 4-5 igrača, imaju jaku centarsku liniju i protiv takvih ekipa ovo je naš maksimum. Mi moramo još mnogo da radimo i da treniramo ako želimo da dođemo u poziciju da osvajamo trofeje."

Trener gostiju Spahija ocenio je da Zvezda ima mlad i perspektivan tim ali nedovoljno iskusan da bi ceo meč mogao da odigra u visokom ritmu.
"U drugom poluvremenu smo ispravili neke greške iz prvog dela igre ali i Zvezdin pad u igri u nastavku nam je pomogao da rešimo meč u svoju korist."

Crvenobeli u petak igraju protiv ekipe Bosne u Sarajevu, u utorak nastavljaju takmičenje u Evrokupu gostovanjem ukrajinskom Azovmašu a 7.februara dočekuju Partizan.

PočaljiNaslov: Re: Poraz od Pamese   Sre Jan 28, 2009 5:56 pm

Ma ja mislim da mozemo lako dobijemo Hemofarm i Azovmas (il kako vec), i onda idemo dalje...

PočaljiNaslov: Re: Poraz od Pamese   Čet Jan 29, 2009 4:22 pm

Azovmash je ozbiljna ekipa, a od Hemofarma smo vec pukli u Vrscu 20 razlike ove sezone Neutral
Nisam bas neki optimista... a i ovaj Kari sve vise me nervira sa svojim izjavama scratch
Nexy -NPCZ-
Admin
Admin
avatar

PočaljiNaslov: Re: Poraz od Pamese   Čet Jan 29, 2009 5:48 pm

Ma Pesic je legenda... Nikad goru ekipu nismo imali, po imenima, a od nas je napravio jednu ozbiljnu ekipu, sto se do sada pokazalo u Jadranskoj i Uleb kupu...
I sto Kari kaze, ne realno je ocekivati trofeje...