Lokacija : Marakana
Omiljeni klub : Zvezda, Olypmpiakos
Datum upisa : 13.11.2008

PočaljiNaslov: Prvi poraz Zvezde u Pioniru   Ned Jan 25, 2009 2:07 pm

Cibona je slavila a naši momci maju razloga za žaljenje. Zvezda je trojkama, zonskim presingom i brzim kontranapadima razbila Cibonu u prvom poluvremenu. Ovens je napunio koš Cibosa u prvih nekoliko minuta, a publiku je podigao na noge koš Marka Marinovića od tablu sa osam metara - 30:22 uz zvuk sirene koja je označila kraj prve četvrtine.
Trener gostiju Velimir Perasović shvatio je da njegov tim nema šta da traži u jurnjavi sa motivisanim crveno-belima, pa je pokušao da preokrene situaciju zonskom odbranom "2-3". Gosti su uspeli da zakomplikuju Zvezdine napade, ali su u drugoj četvrtini prošli rezultatski još gore.
Zvezda je otišla na odmor sa velikih 48:31. Ekipa Svetislava Pešića dominirala je u asistencijama (10:1), ukradenim loptama (9:5), šutu van linije 6,25 metara (6/16 nasuprot 1/8 Cibone)
Cibona se u nastavku nije predavala. Počeli su drugo poluvreme serijom od 11:0, a do 26. minuta su postigli 21 poen - od toga pet trojki - a primili samo sedam.
Crveno-beli su uzastopnim trojkama Lorensa Robertsa u 38. minutu poveli sa 76:69, ali posle toga više nijednom nisu probacili loptu kroz obruč gostiju. Alan Anderson je sa linije slobodnih bacanja doneo Ciboni vođstvo, a Lukša Andrić 12 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat, posle promašaja Robertsa za tri poena.
Igrač preokreta u napadu bio je rezervni bek Robert Troha (12 poena, 4/5 za trojku), a kako je utakmica odmicala, sve efikasniji su pod košem bili Prkačin (13p) i Andrić (12p).
U oba tima su najistaknutiji pojedinci bili Amerikanci - Roberts kod domaćina sa 16 poena, devet skokova, po dve ukradene lopte i blokade, a Anderson kod Zagrepčana sa 22 poena i devet skokova.

Uz sve komplimente Ciboni na zasluženoj pobedi, mislim da su slavili zahvaljujući iskusnijim igračima. Znali su šta da rade u odlučujućim momentima. U prvom poluvremenu smo zaustavili njihovu trojku Prkačin - Kalovej - Anderson. U nastavku smo doneli mnogo loših odluka u napadu. Kao i uvek u sportu, svakoj seriji dođe kraj. Nije nam bio potreban ovaj poraz, jer je utakmica bila jedna od odlučujućih za plasman na završni turnir. Sada ćemo morati da tražimo bodove na nekom drugom mestu", rekao je Svetislav Pešić na konferenciji za novinare.

Crveno-beli na parket ponovo istrčavaju već u utorak. U Beograd u okviru druge faze Evrokupa stiže Pamesa a meč je zakazan za 18 časova.