Lokacija : Marakana
Omiljeni klub : Zvezda, Olypmpiakos
Datum upisa : 13.11.2008

PočaljiNaslov: Dva lica Zvezde   Sub Nov 15, 2008 11:18 pm

Звезда је победом над Банатом од 2:1 везала три победе у првенству, што се десило први пут од почетка шампионата, а првенце су постигли Лазетић и Томовић. Наравно, Лазетићу је ово први гол од повратка у наш тим.

У првом полувремену виђено је много шанси, док се у другом могло видети мало тога. Од самог почетка шансе су се ређале једна за другом.

Тричковски је са леве стране центрирао, лопту на другој стативи прихватио Лазетић, преварио чувара и из мртвог угла упослио Милијаша који са 5 метара није погодио гол. У следећој ситуацији Мијаиловић одлично пролази по левој страни, а Тричковски шутира у паду из окрета. Лопта поново пролази крај гола. И у трећој ситуацији напад је ишао по левој страни, лопта је убачена у шеснаестерац, а Клео је из прве шутирао поред гола.

До вођства само дошли у 12. минуту - Лазетић и Клео су одиграли дупли пас накн чега Лазетић улази у шеснаестерац и шутира из тешке ситуације, а лопта пролази испод голмана.
Минут касније срећа је погледала и Банат - Срећа из слободног ударца, са 25 метара погађа гол Стаменковића.

Наставила се опсада гола Баната испод северне трибине нашег стадиона. Тричковски у казненом простору одиграва повратну лопту за Милијаша који је шаље на супротну, десну, страну. Лазетић натрчава јако шутира поред гола. У следећем нападу Клео са десне стране центрира, лопту прихвата Милијаш, али му голман гостију "улази у шут" и брани.

у 41. минуту видели смо најлепши моменат на утакмици и одлучујући гол. Томовић је повукао лопт са неких 45 метара од гола, прошао тројицу играча, ушао у казнени простор мало искоса са десне стране и послао лопту у доњи десни угао гола Баната.

Најзанимљивији детаљи у другом полувремену били су прекршај над резервистом Бурзановићем, кад је, чини се, судија пропустио да досуди пенал за Звезду и два добра шута из даљине играча Баната, од којих је други био у последњем минуту.

PočaljiNaslov: Re: Dva lica Zvezde   Ned Nov 16, 2008 2:44 pm

Po meni nismo igrali bas najbolje, ni blizu kako trenutno mogu, ali dovoljno za Zrenjanince...Sve u svemu,zasluzena pobeda!