...::Delije Srbija::...

PrijemKalendarČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupeRegistruj sePristupi

Delite | 

Aca Radovic

Ići dole 
AutorPoruka
DelijeSrb
Admin
Admin

Broj poruka : 104
Omiljeni klub : Zvezda, Olypmpiakos
Datum upisa : 13.11.2008

PočaljiNaslov: Aca Radovic   Pet Nov 14, 2008 12:56 am

Први организовани одласци на утакмице у Опову су постојали још од краја 80их година када је екипа од неких двадесетак људи оформила "Клуб Навијача Црвене Звезде". У то време направили су и свој транспарент који је био прилично редован на свим Звединим утакмицама у то време. Транспарент на којм је писало Делије Опово, био је дугачак нешто око 12 метара и ти момци су га са поносом носили на наш север. Током година многи од њих се жене, смирују се, одлазе у ратове ...и временом та екипа се распала, клуб навијача из Опова као такав престаје да постоји половином деведесетих година. Транспарент "Делије Опово" је колико сам чуо завршио на нечијем тавану где су га прогризли мишеви и онда је свечано спаљен пре пар година. Године 1999, за време 113. Вечитог дербија на северу Партизановог стадиона гине наш брат и пријатељ Александар Аца Радовић, од руке једног небулозног ума са јужне трибине, који је испалио ракету смрти у срце севера и угасио један седамнаестогодишњи живот. Почетком 2000. године јавила се идеја да се уради , транспарент који би ишао на Звездине утакмице а на којем би писало Аца Радовић, међутим у то време није било никога ко је имао довољно снаге и воље да се бори да се тако нешто оствари и та идеја убрзо бива заборављена. Из Опова у то време један добар број људи је ишао појединачно или у малим групама од 2-3 човека, на веће Звездине утакмице , и ми пријатељи Аце Радовића поново оживљавамо идеју о прављењу транспарента са његовим именом, али и покрећемо идеју о оснивању навијачке групе. Ја (Никола), Џо (Јован) и Терза (Милан), истрајавамо у томе да окупимо све звездаше из Опова али и из околних места и у томе успевамо негде месец и по дана пред онај значајан сусред Звезда - Розенбург. Сазивамо оснивачки састанак на којем се окупља око 30 људи. За две недеље сазивамо јеш један сатанак како бих се организовали и већ на том састанку било је негде око 74 заинтересована Звездаша. На том састанку се договарамо да направимо транспарент "Аца Радовић" као и да се оснује група за чије је име било више предлога али је само један изгласан апсолутном већином:"Навијачка група Аца Радовић", након састанка контактирамо Ациног оца Тому Радовића који се сложио са идејом да се прави транс као и да наша група носи име његовог сина, а нашег пријатеља. Терза контактира Шавију у вези транспарента који је понудио своју помоћ и који је рекао да му се обратимо шта год да нам буде требало, а за транспарент да ће увек имати места на Северу. План је био да се до утакмице са Розенбургом направи транс и дуксеви, али је лик који је радио транс закаснио, тако да транс добијамо тек две недеље касније. Касније се група свела на око 30-так људи. Свим тадашњим члановима подељена је копија "Информатора северне трибине" тако да смо их све упознали шта се од њих очекује. То је било крајем 2003. године, после Розенбурга играла се текма са Сутјеском ако се не варам на коју одлазимо ја, Џо, мој буразер Борко, и Терза који и дан данас сачњавамо сам костур екипе, и који смо редовни. Транспрент се први пут на северу нашао на утакмици Звезда - Ком и од тада је редован и на Маракани као и на неким ближим гостовањима. Редовно имамо проблем када дођемо на Маракану да нас онај из обезбеђења не пусти на атлетску стазу како би закачили транс, а ми не можемо никако да стигнемо раније из Опова. У нашој екипи налазе се људи из Опова, Сефкерина, Глогоња, Дунавца, Падинске Скеле, Миријева и један из Панчева, које све овом приликом поздрављам. Након ових скорашњих утакмица пре свега мислим на 122 дерби, желео бих да споменем један догађај који је мене и моје пријатеље дирнуо. Пошто на 122 дербију који се одржао на партизановом стадиону нису смели да се каче транспаренти, ми смо одлучили да пошто је на почетку планирана кореографија, на почетку другог подигнемо наш транс као шеталицу и да га држимо тако неко време. И тако и би, ми припремили транс развукли га дуж нашег реда, а Шавија снимио да се нешто спрема и распитао се шта је то, и када су му ови до њега рекли шта је он поведе цео север да скандира "Радовић Аца", транс смо подигли, а мени се грло стегло и нисам могао да издржим а да не заплачем, плакао сам ко мало дете једно десет минута, за то време на истоку ЈФ је раширио паролу "ваша смрт је наша победа", благо речено попиздели смо сви ми. Након тога када сам дошао кући да прегледам снимак, кад оно РТС заташкао све нигде ни трага ни гласа од оне ненормалне пароле са истока, али зато тај исти РТС није пропустио да прикаже када по њима, Делије дивљају на трибинама, а не спомињу да они уствари бране свој транспарент који они морони из обезбеђења кидају. Са обзиром да смо ми једна мала и млада група мислим да је за сада ово све што бих имао да напишем.

ВЕЛИКИ ПОЗДРАВ ЗА СВЕ ДЕЛИЈЕ! Навијачка група Аца Радовић
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://delije-srb.5forum.net

Aca Radovic
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
...::Delije Srbija::... :: Delije Sever :: ...::Delije Sever::...-
Skoči na: